Malexim

Polski producent doskonałej jakości farb i lakierów dostępnych w przystępnych cenach. Malexim posiada w swojej ofercie antykorozyjną emalię Cynkal oraz reaktywny grunt akrylowy Polrust.

CYNKAL – antykorozyjna gruntoemalia akrylowa na metale, ocynk, drewno i beton

cynkal

CYNKAL jest gruntoemalią akrylową do malowania powierzchni stalowych, ocynkowanych, żeliwnych i metali lekkich (jak aluminium, miedź, mosiądz). CYNKAL jest gruntoemalią na bazie kopolimeru akrylowego modyfikowanego promotorami adhezji i wyróżnia się wysoką przyczepnością powłoki do każdego rodzaju podłoża.

CYNKAL zawiera inhibitory korozji najnowszej generacji, które ponadto wiążą chemicznie produkty korozji zapewniając farbie doskonałe własności antykorozyjne. CYNKAL zawiera niewielkie ilości alkoholi i ich pochodnych, które ułatwiają penetrację farby w produkty korozji, wiąże się z rdzą oraz podłożem metalicznym fizycznie i chemicznie. CYNKAL charakteryzuje się wysoką odpornością na niskie temperatury, korozję i UV oraz zachowuje trwałość barwy.

CYNKAL nie zawiera związków chromu i ołowiu. Łatwo się rozprowadza.

POLRUST – reaktywny ekologiczny grunt akrylowy na zardzewiałą stal

polrust

POLRUST jest ekologicznym gruntem antykorozyjnym, który można nanosić na powierzchnie stalowe i żeliwne. Grunt można nakładać na podłoża niedokładnie oczyszczone z produktów korozji. POLRUST ma odpowiednio dobrane własności fizykochemiczne, co zapewnia dobrą penetrację do podłoża przez porowatą strukturę rdzy.

POLRUST wiąże się z rdzą oraz podłożem fizycznie i chemicznie, tworząc po wyschnięciu dobry podkład pod farby nawierzchniowe. POLRUST przynosi wymierne efekty ekonomiczne, gdyż pozwala wyeliminować część wydatków na mechaniczne lub chemiczne przygotowanie powierzchni przed malowaniem.

Zastosowanie:
POLRUST najczęściej jest stosowany tam, gdzie ze względów technicznych lub ekonomicznych nie można przygotować podłoża obróbką strumieniowo- ścierną. POLRUST jest niezastąpiony przy malowaniu skorodowanych siatek, barierek, ogrodzeń, rur, grzejników, blach a także nośnych konstrukcji ażurowych.