Novol

Początki firmy Novol sięgają lat 80 ubiegłego wieku. Historia firmy ma swój początek w niewielkim warsztacie, w którym produkowany był asortyment zaspokajający potrzeby lokalnego rynku. Obecnie firma Novol posiada odbiorców swoich produktów w krajach Europy Zachodniej i Wschodniej, Azji, Bliskiego Wschodów oraz Afryki. Wśród produktów szczególnie polecanych do ochrony metalu są podkłady: Protect 300, Protect 340, Protect 360 oraz podkład z linii Economy.

Protect 300 – Podkład akrylowy 4+1

novol - protect_300_b

Podstawowy podkład akrylowy w naszej ofercie. Posiada bardzo dobrą przyczepność do różnego rodzaju podłoży, a dzięki zastosowaniu wysokiej jakości żywic i specjalnych dodatków zapewnia dobrą ochronę antykorozyjną i izolację materiałów poliestrowych (szpachlówek) od lakierów akrylowych. Występuje w pięciu kolorach, co pozwala na optymalne dopasowanie koloru podkładu do lakieru nawierzchniowego. Uzyskiwane grubości warstw pozwalają na wypełnienie średniej wielkości rys pozostawionych na powierzchni podczas obróbki poprzednich warstw.
Stosować z utwardzaczem H 5520.

Protect 340 – Podkład reaktywny (Wash Primer)

novol - protect_340_b

Reaktywny podkład antykorozyjny na bazie żywic poliwinylowych. Zapewnia znakomitą przyczepność do różnych rodzajów podłoży i bardzo wysoką odporność antykorozyjną, również przy uszkodzonej powłoce (rysy, odpryski powłoki lakierniczej). Ponieważ nanoszony jest w bardzo cienkich warstwach, optymalną ochronę zapewnia w zestawie z dowolnym podkładem akrylowym.
Stosować z utwardzaczem H 5910.


Protect 360 – Podkład epoksydowy antykorozyjny

novol - protect_360

Podkład antykorozyjny, zapewniający znakomitą ochronę powierzchni stalowych dzięki wysokojakościowym żywicom i aktywnym dodatkom zapobiegającym korozji. Przeznaczony zarówno do renowacji samochodów, jak i intensywnie eksploatowanych pojazdów ciężarowych czy autobusów. Posiada bardzo dobrą przyczepność do różnych podłoży i świetne właściwości izolacyjne. Może być bezpośrednio pokrywany lakierami nawierzchniowymi, jak również pracować w systemie mokro na mokro. Podkład może być stosowany w proporcjach mieszania 1+1 z utwardzaczem H 5950 lub wproporcji mieszania 4+1 z utwardzaczem H 5960.

Podkład Akrylowy Economy – podkład 5+1

novol-economy

Silnie wypełniający podkład na bazie żywic akrylowych. Dzięki wysokiej lepkości natryskowej pozwala na nanoszenie bardzo grubych warstw, doskonale wypełniających nawet dość duże rysy i nierówności podłoża. W przeciwieństwie do pozostałych naszych podkładów, nie posiada aktywnych dodatków antykorozyjnych, zatem nie jest zalecany do nakładania na gołe blachy, gdyż nie zapewnia optymalnej ochrony przeciw korozji.